Hesap Oluştur

Şifremi Unuttum?

Zorunlu Trafik Sigortası Teminatları ve Kapsamı

Trafik sigortası, zorunlu sigorta kapsamında yer alan değerli bir güvencedir. Bu güvenceden en iyi şekilde yararlanabilmek için zorunlu trafik sigortası teminatlarını bilmeniz gerekir. Zorunlu trafik sigorta kapsamında her araç için teminatlar aynıdır ancak teminat limitleri araç türlerine göre değişir.

Zorunlu trafik sigortasında verilen teminatlar aşağıdaki gibidir;

  • Kişi başına vefat ve tedavi: Bir hasar durumunda her bir üçüncü kişi için ödenecek olan vefat ve tedavi masraflarını poliçede yazan limitlerle karşılar.
  • Kaza başına vefat ve tedavi: Bir hasar durumunda tüm üçüncü kişilerin vefat ve tedavi masraflarının toplamını poliçede yazan limitlerle karşılar. 
  • Araç ve kaza başına maddi hasar: Bir hasar durumunda karşı tarafa verilen maddi zararları poliçede yazan limitlerle karşılar.

Aynı Zamanda Aracı kullananın kusuru ile meydana gelen bir trafik kazasında, kusurlu kullanıcıya ait araçta bulunan üçüncü şahısların (yolcuların ve yayaların) uğrayacağı bedeni zararlar teminat kapsamında bulunduğu gibi, aracı kullananın ailesinden olan kişilerinde bedeni yaralanma veya maluliyetleri de teminat altındadır.

Henüz yorum eklenmemiş.

Yorum yazmak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz. Yorumunuz editörümüz tarafından incelendikten sonra sitemizde yayınlanacaktır.

TOP

Zorunlu Trafik Sigortası Teminatları ve Kapsamı